Руслан степура: Націоналісти сприятимуть громаді на всіх етапах реформи житлово-комунальних господарств

Руслан степура: Націоналісти сприятимуть громаді на всіх етапах реформи житлово-комунальних господарств

6 квітня 2016 року свободівці Світловодська, що на Кіровоградщині, відвідали чергові збори мешканців багатоповерхових будинків міста, які провадять процес самоорганізації співвласників багатоповерхівок. До подібних зборів уже традиційно долучаються депутат Кіровоградської обласної ради від ВО «Свобода» Руслан Степура, депутатки-націоналістки Світловодської міської ради Тетяна Ковальчук-Москаленко та Тетяна Веремієнко, а також секретар Світловодської міської ради Юрій Сапянов. Як повідомили свободівці, такі зібрання людей проходять майже щотижня. Загалом, депутати долучилися до зборів мешканців близько десяти будинків.

«Ні для кого не секрет, що у 2015 році Верховною Радою України був прийнятий закон про реформування житлово-комунального господарства, який передбачає визначення балансоутримувачів багатоквартирних будинків. Раніше це були житлово-комунальні господарства, які тримали житловий фонд. Нині ж законодавці залишили без вибору громади міст, районів та селищ, де є багатоповерхові будинки, і повідомили, що у разі невизначення людьми питання, у який спосіб утримуватимуться будинки, з 1 липня 2016 року надавачів послуг їм призначать «згори». Це значить, що люди будуть змушені прийняти і виконувати ті умови, які їм виставлять керуючі компанії. В результаті реформи житлово-комунального господарства, утримання будинків, які перебувають в неналежному, а часто і в аварійному стані та потребують величезних капіталовкладень, скинуть на плечі простих людей. Представники громади Світловодська, розуміючи, що часу до липня залишилося обмаль, розпочали процеси самоорганізації. Ці процеси полягають у проведенні установчих зборів, визначенні голів ОСББ (об’єднання співвласників багатоповерхових будинків) тощо. Розуміючи, що громада потребує підтримки в цьому складному і для багатьох незрозумілому процесі, ми, свободівці, долучаємося до їх зборів. Ми розтлумачуємо суть цієї реформи, і, звичайно, засуджуємо владу, яка впродовж 24-х років повинна була підтримувати будинки у належному стані. Коли проходять подібні збори, поряд з мешканцями будинку, окрім свободівців, немає депутатів від жодних інших політсил, і, що важливіше, жодного з представників виконавчої гілки влади. Зрозуміло, що проводити роз’яснювальну роботу з людьми повинні або заступники міського голови з житлово-комунального господарства, або керівники управлінь того ж господарства, тобто представники виконавчої гілки влади. Тож, ми робимо висновок, що це їм невигідно. Їм не потрібно, щоб люди організовувалися і ставали власниками будинків», — коментує процес самоорганізації мешканців багатоповерхових будинків депутат Кіровоградської обласної ради від ВО «Свобода» Руслан Степура.

Націоналісти в ході кожного зібрання наголошують, що людям слід дуже уважно підходити до цього питання та вивчати всі його аспекти. Звичайно, якщо будинок знаходиться у більш-менш нормальному стані, то важливо зараз погодити, обрати на зборах керівний склад, контрольно-ревізійну комісію ОСББ і починати вирішувати нагальні проблеми. Свободівці готові підставити людям своє плече та наповнювати їх впевненістю на нинішньому етапі, а в подальшому прагнуть допомагати їм у формуванні програм енергоефективності та спільно з ними шукати шляхи для поліпшення умов проживання. Депутати від ВО «Свобода», досліджуючи дане питання, знайшли підтвердження тому, що існують відповідні державні програми, спрямовані на допомогу мешканцям багатоповерхівок в утриманні будинків, а тому слід лише їх розуміти й мати політичну волю, аби допомогти людям.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *