Руслан Степура: допомога воякам, які перебувають в польових умовах, більш приорітетна, ніж будівництво майданчиків!

Руслан Степура: допомога воякам, які перебувають в польових умовах, більш приорітетна, ніж будівництво майданчиків!

13 квітня 2016 року відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету при Кіровоградській обласній раді. На порядку денному, серед інших, було питання «Про погодження проекту розпорядження голови обласної державної адміністрації про розподіл субвенцій до обласного бюджету на виконання програми соціально-економічного розвитку». Як зазначив голова бюджетної комісії, простими словами це направлення 2,9 млн. гривень на потреби військових. В ході засідання планувалося погодити питання спрямування 600 тис на облаштування спортивного майданчика для однієї з військових частин. «Свобода» виступила категорично проти такого розподілу коштів.

Як зазначає член постійної комісії з питань бюджету свободівець Руслан Степура, про те, що планується такий розподіл, він дізнався напередодні. Націоналіст розповідає, що на його поштову скриньку прийшов лист з обласної ради, в якому було надіслане рішення, яке нібито погодили члени комісії у телефонному режимі. Руслан Степура засудив практику телефонних погоджень та пообіцяв повідомити про це голову обласної ради. Тому голові комісії не лишилося нічого іншого, як спішно зібрати членів комісії. Звісно, втілено це було порушенням регламенту, у якому чітко вказано, що про скликання засідання комісії її члени повинні бути повідомлені за три дні до цього. В ході засідання виявилося, що велику суму з коштів, передбачених для вояків, планують спрямувати на облаштування спортивного майданчика. До того ж, ні голова комісії, ні її члени не бачили проекту майданчика. Також, як стало зрозуміло під час обговорення, ніхто з членів постійної комісії не знає, які саме роботи будуть виконані, та чи включені до цієї суми витрати на спортивне обладнання.

«Питання виділення коштів у розмірі 2,9 млн. гривень на апарат обласної адміністрації для потреб ЗСУ та Нацгвардії було попередньо розглянуте на сесії Кіровоградської обласної ради 25 березня 2016 року. Ще тоді фракція «Свободи» виступила проти цього рішення, адже у нас в області більше як 80% становлять соціально незахищені верстви населення. Вони потребують якісної освіти, медичного забезпечення, пільг тощо. В цьому випадку держава переклала фінансування своїх державних програм на плечі місцевих бюджетів. Ми намагалися переконати депутатів, що ця ситуація потребує більше часу на вивчення, адже кожному доведеться згодом пояснювати виборцям, чому немає грошей на ті чи інші потреби громади. Тоді, всупереч нашим зауваженням, більшість депутатів підтримали це рішення. І от настав час більш конкретно розподілити ці суми. Я сумніваюся, що саме такі кошти і саме на майданчики і реконструкцію якихось приміщень військових частин потрібно виділяти зараз. Якщо ми і хочемо взяти шефство над військовими, то в першу чергу маємо допомагати тим частинам, які перебувають на передній лінії фронту в польових умовах. Тим паче, що в цей час, коли громада Кіровоградщини має боротися за розв’язання соціальних питань, які є життєво необхідними для громади, слід правильно розставити приорітети», — прокоментував свою позицію депутат Кіровоградської обласної ради від ВО «Свобода» Руслан Степура.

В ході засідання бюджетної комісії облради 13 квітня рішення про спрямування 600 тис. гривень на облаштування спортивного майданчика для військової частини так і не було прийняте. Голос, який відмовився віддати на його підтримку Руслан Степура, виявився вирішальним. Але, як повідомив націоналіст, уже в понеділок, 18 квітня 2016 року, відбудеться повторне засідання комісії, де на розгляд буде винесене те ж саме питання. Очевидно, що комусь вкрай необхідно «пропхати» рішення й виділити на сумнозвісний майданчик кошти, які, врешті, набагато потрібніші самим військовим та їх родинам.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *