slide01

Сергій Капітонов: «Свобода» стала на захисті інтересів мешканців проблемного гуртожитку в Кіровограді

Автор  Четвер, 21 квітня 2016 06:22

Кіровоградська «Свобода» вже майже десять днів поспіль долучається до безстрокової акції протесту мешканців гуртожитку, яких винахідливі злочинці продали разом з їх помешканнями. Як розповідають свободівці, напередодні публічного звіту депутатів Кіровоградської обласної та Кіровоградської міської рад, який відбувся 13 квітня 2016 року, до місцевого осередку ВО «Свобода» звернулися представники ініціативної групи мешканців гуртожитку, що розташований на проспекті Університетський, з проханням сприяти відновленню справедливості та захисту їх права на житло. Вони повідомили, що кімнати, в яких живуть їх родини близько 20-ти років, були незаконно продані разом з мешканцями. Представники цієї ініціативної групи були запрошені на захід-звіт депутатів, що пройшов за участі заступника голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода», народного депутата України сьомого скликання Андрія Мохника. Після публічного обговорення проблеми свободівці пообіцяли сприяти людям у розв’язанні даного житлового конфлікту на всіх доступних їм рівнях. На сьогоднішній день націоналісти долучаються до всіх акцій протесту мешканців гуртожитку та несуть чергування біля намету, який встановлений обуреними мешканцями гуртожитку на площі Героїв Майдану в Кіровограді.

19 квітня 2016 року з’явилася інформація про те, що намет у центрі Кіровограду, в якому вже другий місяць поспіль відстоюють свої житлові права мешканці гуртожитку, був облитий ртуттю. ЗМІ Кіровограду повідомляли, що намет буде примусово демонтований впродовж дня. Ймовірно, протестувальники таки зачепили своїх кривдників за живе, якщо їх намагаються позбутися таким чином. Самі активісти налаштовані боронити свої права до останнього, вважаючи останні події провокацією та ще одним із брудних методів боротьби проти них. Станом на 20 квітня намет демонтований не був, натомість правоохоронці розглядають можливість демеркуризації без примусової "зачистки" місця дислокації мітингувальників.

Люди розповідають, що вже більше десяти років ведуть боротьбу з владою за надання їм можливості приватизації житлових приміщень. Зараз на гуртожиток незаконно претендує ПП «Вагран» в особі його представника Володимира Ярошенка, а численні «кишенькові» юристи наполягають, що будівля не є тим майном, яке можна приватизувати. Пояснюють це тим, що гуртожиток не перебуває на балансі міської ради. Зневірившись у чинній владі та констатуючи абсолютну незацікавленість чиновників усіх рівнів у вирішенні їх питання, мешканці гуртожитку з початку березня відстоюють свої права у наметі на центральній площі Кіровограду. Ось уже другий місяць поспіль люди змушені жити в польових умовах свого «майдану».

Історія питання зі скандальним гуртожитком сягає далеких 90-х. Тоді люди, які працювали в гігантському тресті «Кіровоградбуд», стали свідками роздержавлення підприємства та створення на його базі відкритого акціонерного товариства. Невдовзі відкрите акціонерне товариство «Кіровоградбуд» було визнане банкрутом та ліквідоване. Коли постало питання про приватизацію, згідно чинного законодавства гуртожитки слід було передати місцевій громаді. Так було з більшістю будівель, які належали ВАТ «Кіровоградбуд». Але гуртожиток на проспекті Університетському, 21 був приватизований безпосередньо ВАТ «Кіровоградбуд» і, більше того, якимось чином станом на той час уже був проданий. Тоді працівникам підприємства довелося шукати інших робочих місць та житла. Звісно, не всі люди мали змогу переселитися, тож їм довелося бути свідками неодноразової зміни юридичної адреси гуртожитку, різноманітних трансформацій і переоблаштувань, частину з яких виконували і фінансували самі мешканці, а також неодноразового перепродажу означеної житлової будівлі. Останнім власником скандального гуртожитку стало ПП «Вагран».

Ситуація загострювалася і згодом люди почали отримувати позовні заяви від ПП «Вагран» з вимогою виселення з кімнат, які їм не належать. Коли мешканці гуртожитку дізналися, що їх кімнати вже здебільшого належать іншим людям, звернулися до Подільського районного в місті Кіровограді суду, який скасував свідоцтво на право власності, видане свого часу ПП «Вагран». В ході засідань суду виявилося, що на гуртожиток немає жодної адекватної документації: ніякого плану будівлі та підтвердження про задекларовану «приватизацію». Єдине, що вдалося знайти в ході досудового розслідування – це договір купівлі-продажу, щоправда, невідомо який за рахунком. Адже за останні роки гуртожиток змінив не одного власника. Останнім із них став юрист Володимир Ярошенко (ПП «Вагран»). Станом на сьогоднішній день у гуртожитку багато кімнат викуплені, та є й такі, у яких люди живуть близько 20-ти років, але не можуть собі дозволити купівлю на умовах, оголошених власником. Тож, пан Ярошенко, якому нецікаві проблеми пересічних громадян України, розпочав продаж тих квартир, де й досі живуть люди. Виявилося, що мешканців гуртожитку потайки продали разом з кімнатами! Люди розуміють, що всі договори купівлі-продажу були складені незаконно, адже незаконною була власне приватизація будівлі. Не секрет, що внаслідок роздержавлення будівля повинна була перейти на баланс міської ради, і вже сьогодні одному Богові відомо, як і кому тоді вдалося обійти чинне законодавство. Як зазначає юрист-свободівець В’ячеслав Ковальов, ситуацію може врятувати лише Фонд держмайна України шляхом визнання незаконним та скасування рішення про приватизацію гуртожитку ліквідованим ВАТ «Кіровоградбуд». Тоді всі інші рішення, прийняті будь-якими установами на основі рішення про приватизацію, автоматично перейдуть в статус незаконних.

Також, мешканці гуртожитку обурюються діяльністю колишньої місцевої влади, яка у 2006 році нібито виділила 300 тис. гривень на ремонт електромереж у будівлі. Є навіть довідка з управління капітального будівництва, де вказана ця сума. Натомість, люди стверджують, що ремонтували електромережі за власні кошти і можуть продемонструвати чеки. Таких прикладів, наголошують вони, за останнє десятиріччя зібралося багато. Тим часом Володимир Ярошенко, який представляє ПП «Вагран» і вимагає виселення людей з кімнат, очолює приватну юридичну фірму «Феміда», тож має численні важелі впливу на чинну виконавчу та судову гілки влади, а також на інші структури, які й досі перебувають в антиконституційному полі.

Доведені до відчаю, люди в ході акцій протесту перекривають дороги та погрожують зупинити рух залізничного транспорту. Націоналісти Кіровоградської міської організації ВО «Свобода» спільно з депутатами-свободівцями місцевих рад усіх рівнів долучаються до чергувань біля намету, а також беруть участь у всіх акцій протесту. Зокрема, для прискорення вирішення проблеми людей, незаконно позбавлених права на житло, депутат Кіровоградської міської ради від ВО «Свобода» Сергій Капітонов розробив та зареєстрував проект рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії з питань перевірки відчуження гуртожитку за адресою просп. Університетський, 21».

«Оскільки даний проблемний гуртожиток ніколи не був комунальною власністю, робота з метою відновлення законності та скасування рішення про приватизацію приміщень буде нелегкою. Перш за все, ми маємо ретельно дослідити проблему. Саме тому я вирішив очолити комісію з перевірки відчуження гуртожитку. До складу комісії увійшли представники різних фракцій у Кіровоградській міській раді. Також були враховані побажання самих мешканців гуртожитку, які виступили з пропозицією включити до комісії окремих депутатів. Ми розуміємо, що проти цих людей задіяні надто брудні методи, починаючи від злочинних рішень судів і до банального підкупу чиновників. Інакше подібне беззаконня не можна пояснити. Тому активісти, які зараз фактично лицем до лиця зіткнулися зі злочинною системою, потрібують нашої допомоги», - коментує кроки, спрямовані на вирішення конфлікту між ПП «Вагран» і простими людьми депутат Кіровоградської міської ради від ВО «Свобода» Сергій Капітонов.

Прес-служба Кіровоградської міської організації ВО «Свобода»

Sidebar Ad 1

FACEBOOK