slide01

Сергій Капітонов: «Свобода» категорично проти закриття медичних закладів!

Автор  Середа, 11 травня 2016 07:13

10 травня 2016 року до депутата Кіровоградської міської ради від ВО «Свобода» Сергія Капітонова з проханням захисту і підтримки звернувся колектив пологового будинку № 2 ім. «Святої Анни», що в Кіровограді. Останнім часом у багатьох ЗМІ Кіровоградщини була опублікована інформація про те, що медичний заклад, якому вже понад сторіччя, можуть закрити. Як зазначають медичні працівники, пологовий будинок № 2 в рамках реформування планують перенести до  пологового будинку № 1. Медики вважають, що такими діями  буде повністю знищений пологовий будинок № 2, що, відповідно, значно погіршить надання акушерсько-гінекологічної медичної допомоги жіночому населенню м. Кіровограду. Фракція «Свободи» в Кіровоградській міській раді планує звернутися до міського голови з метою отримання інформації та пояснення його офіційної позиції щодо цієї ситуації.

На думку колективу пологового будинку № 2, його розміщення на площі пологового будинку № 1 не є можливим з багатьох причин. Відомо, що загальна  площа закладу, куди збираються перевести пологовий будинок, не є достатньою. Медики розповідають, що там відсутні палата інтенсивної терапії для новонароджених і жінок, рентгенологічний кабінет, центральне стерилізаційне відділення тощо. Про яке реформування йдеться, якщо повністю обладнаний пологовий будинок збираються перенести туди, де навіть  клініко-діагностична лабораторія є не відповідає вимогам сучасності? Там немає навіть елементарної пральні.

Разом з тим, у пологовому будинку імені Святої Анни цілком прийнятні умови для немовлят та їх матерів. Колектив закладу, маючи багаторічний досвід роботи, стверджує, що замість знищення пологового будинку як юридичної особи та проведення сумнівного «реформування» влада має  зберегти його. На базі ж пологового будинку № 1 можна було б створити центр другого рівня надання медичної допомоги шляхом приєднання дитячої міської лікарні. Це б дозволило надавати потрібну допомогу  новонародженим із малою вагою та покращити надання медичної допомоги жінкам з передчасними пологами. За словами працівників пологового будинку, подібний заклад вже є і дуже добре зарекомендував себе в Дніпропетровську.

Пологовий будинок № 2 ім. «Святої Анни» єдиний у місті та в області заклад, що надає медичну допомогу вагітним, роділлям та породіллям з відкритою формою туберкульозу та іншими інфекційними захворюваннями, які потребують ізоляції (грип, ГРВІ, краснуха, бешихове запалення та інші). Більше того, представники колективу наголошують, що пологовий будинок № 2 надає цілодобову акушерську та гінекологічну медичну допомогу. Лише у 2015 році працівниками пологового будинку № 2 була надана медична допомога 4519 жінкам. Жіноча консультація № 3 обслуговує 34600 жінок Подільського району міста Кіровограду.

«Влада чомусь вперто ігнорує цілком слушні зауваження з боку колективу пологового будинку. Людям нічого не пояснюють та нагнітають цим самим їх праведне обурення. Ми знаємо, що для міського бюджету даний медичний заклад не є обтяжливим – за два роки на нього не було витрачено жодної копійки бюджетних коштів. Як можна зекономити там, де немає витрат? Звісно, «Свобода» категорично проти такої «оптимізації» медичних закладів. Націоналісти завжди були проти закриття лікарень, це прописано в «Програмі захисту українців», якою ми всі керуємося. Дружини прихильників реформ не будуть народжувати в Кіровограді – вони поїдуть за кордон. А що робити простим людям? Наприклад, у разі епідемії чи ще якого лиха, коли доведеться закрити на санобробку пологовий будинок №1, – де жінкам отримувати допомогу? Один пологовий будинок на цілий обласний центр – це нонсенс! Реформування має здійснюватися у напрямку підвищення якості та доступності медичних послуг, але в даному випадку ми бачимо протилежне. Вважаю, що ми, як депутати, повинні підтримати медиків», - прокоментував звернення колективу та своє ставлення до проблеми реформи у сфері медобслуговування Сергій Капітонов.

 Прес-служба Кіровоградської міської організації ВО «Свобода»

Sidebar Ad 1

FACEBOOK