slide01

Заява Новгородківської "Свободи" щодо шкільних благодійних внесків

Автор  Понеділок, 06 листопада 2017 13:51

Ще 8 вересня 2017 року активісти Новгородківської районної організації ВО «Свобода» звернулися з офіційним листом до директора Новгородківського НВК №1 Наталії Кушнір з вимогою припинення збору  так званих благодійних внесків без законних на те підстав. Посилаючись на законодавство України та акти профільного міністерства, свободівці роз'яснили дирекції НВК, що збирання благодійних внесків можливе лише з дотриманням чинного законодавства. Зокрема, в своєму листі націоналісти нагадали, що, відповідно до Конституції України, держава забезпечує доступність і безоплатність освіти, а збирання благодійних внесків можливе лише на добровільній основі. Крім того, подібна діяльність має здійснюватися через спеціально створений шкільний благодійний фонд та за умови обов’язкового оформлення відповідної документації з відображенням внесків у бухгалтерському обліку.

Після оприлюднення вимоги націоналістів у районі розпочалася активна дискусія з цього питання, в ході якої частина людей намагалися виправдати внески та довести їх необхідність. Особливо наполегливо свою підтримку збиранню коштів у навчальних закладах висловлювали представники адміністрацій шкіл. У своїх запереченнях позиції націоналістів вони апелювали до нестачі коштів у бюджеті для фінансування шкіл. На думку «захисників» шкільних поборів,  за відсутності благодійних внесків організувати якісний навчальний процес в комфортних для учнів умовах є неможливим.

У зв’язку з цим, активістами Новгородківської «Свободи» були направлені запити до Новгородківської селищної ради, Новгородківської районної державної адміністрації та районної ради, Кіровоградської обласної державної адміністрації та Міністерства освіти і науки України. У своїх запитах націоналісти поцікавилися у відповідних органів, чи до них, або їх структурних підрозділів, надходили скарги, клопотання чи інша інформація від Новгородківського НВК №1 щодо виділення або сприяння виділенню закладу додаткового фінансування, зокрема на закупівлю підручників, дидактичного матеріалу, меблів, сантехніки, продуктів харчування, засобів гігієни, елементів інтер’єру та інших товарів і послуг, необхідних для організації якісного навчально-виховного процесу в комфортних умовах.

Відповіді на ці запити лише посилили переконання націоналістів у правильності зайнятої позиції. Зокрема, на адресу Новгородківської райради, Кіровоградської облдержадміністрації, Міносвіти, а також їх структурних підрозділів та обласного відділу освіти жодних скарг на недостатнє фінансування, або клопотань щодо виділення або сприяння виділенню такого фінансування взагалі не надходило. Втім, це не свідчить про те, що інструмент таких звернень є неефективним. Адже в адміністрації Новгородківського НВК №1 є позитивний досвід щодо залучення додаткового бюджетного фінансування у 2017 році.

Зокрема, за інформацією з Новгородківської РДА, у травні цього року за клопотанням Новгородківського НВК №1, йому було додатково виділено з районного бюджету 15 тисяч гривень на придбання двох холодильників для шкільної їдальні. Крім того, селищною радою райцентру протягом 2017 року вже тричі здійснювалось дофінансування закладу. Зокрема, у лютому цього року з бюджету селища було виділено 42 тисячі гривень на харчування дітей в оздоровчий період, у травні виділено 15 тисяч гривень для закупівлі фарби, цементу та інших господарських товарів для ремонту будівлі закладу. Також, у липні цього року селищна рада виділила 68 тисяч 800 гривень для харчування учнів початкових класів пільгових категорій.

Разом з тим, скарг щодо недостатнього фінансування на адресу жодного з перелічених органів у 2017 році не надходило.

Таким чином, незважаючи на існування реального механізму залучення додаткових коштів на фінансування навчального закладу з бюджету, його адміністрація все одно непохитно стоїть на позиції необхідності збирання так званих благодійних внесків з батьків.

Новгородківська районна організація ВО «Свобода» вкотре заявляє, що виступає категорично проти збирання так званих благодійних внесків з батьків без спеціально створеного на те благодійного фонду та ведення відповідної звітності. На думку націоналістів, питання щодо дофінансування заклади освіти  та райвідділ освіти мають перш за все ставити не перед батьками, а перед владними органами.

«Якщо у школах не вистачає коштів, то їх керівництво, разом з керівництвом райвідділу освіти має першочергово звертатися до влади, яка розпоряджається бюджетами, а не лізти до батьків у кишені! Практика шкільних поборів врешті решт має бути закінчена!» - наголосив керівник Новгородківської районної організації ВО «Свобода» Павло ДЕЙНЕКО.

 

За матеріалами Новгородківської РО ВО "Свобода"

Sidebar Ad 1

FACEBOOK