slide01

За участі «Свободи» на Кропивниччині відкрили меморіальну дошку останньому Головному отаману Холодного Яру

Автор  Четвер, 09 листопада 2017 15:39

Сьогодні, 9 листопада 2017 року, свободівці Кропивницького долучилися до урочистого відкриття меморіальної дошки останньому Головному отаману Холодного Яру, нашому землякові Герасиму Нестеренку-Орлу. Дошку відкрили в рідному селі отамана Нестеренка – Червоновершці  Компаніївського району на Кропивниччині.

Націоналісти Кропивницької міської організації ВО «Свобода» з радістю відгукнулися на запрошення голови обласної Спілки письменників України Василя Бондаря та взяли активну участь у заході. Зокрема, представники свободівської делегації мали змогу прослухати розповідь про історію села та пройтися коридорами старовинної будівлі школи, яка розташована безпосередньо в лісі. Варто зазначити, що споруда школи має досить цікаву архітектуру, проте, за словами директорки сучасного навчального закладу, недостатність фінансування перешкоджає у втіленні багатьох ідей та планів щодо облаштування музею, ремонту покрівлі та будівництва спортзалу.

Урочистий мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки розпочали з розповіді про життя і боротьбу отамана Нестеренка-Орла. Голова Спілки письменників Кропивниччини Василь Бондар наголосив, що й досі невідома доля нашого земляка після його ув’язнення. Зокрема, ніхто не знає, як завершився життєвий шлях отамана та чи лишилися у нього нащадки. Про роботу над архівами та виникнення ідеї вшанувати земляка розповів уродженець Компаніївського району Віктор Луганчук.

Своєю чергою, до  учнів, педагогічного колективу сільської школи, представників органів місцевого самоврядування та журналістів звернувся голова Кропивницької міської організації ВО «Свобода», керівник фракції націоналістів у міськраді Кропивницького Сергій Капітонов, який привітав присутніх з такою знаковою подією та побажав їм натхнення та терпіння в подальшому відновленні сторінок життєпису славного  земляка.

«Це велике досягнення української нації, що нині ми згадуємо і вшановуємо отаманів Холодного Яру. Сьогодні стало можливим відкрито, на шкільному подвір’ї,  говорити про захисників нашої державності. Коли вчилися в школі  ми, совєцька пропаганда оббріхувала цих звитяжних борців за українську незалежність, приховувала від нас правду, перекручувала. Тих, кого варто було возвеличувати, всіляко принижували. На жаль, їх боротьба не припинилася і через 100 років. Виходить, що ми спочатку формально здобули незалежність, а зараз кров’ю вірних синів країни її виборюємо», - наголосив у своїй промові Сергій Капітонов.

Про діяльність холодноярських отаманів учням Червоноверської школи розповів голова обласного осередку ВГО «Сокіл», депутат міської ради Кропивницького Геннадій Маламен. Діти з особливою цікавістю слухали пояснення тих чи інших вчинків учасників національно-визвольної боротьби 1917-1921 років. А розповідь про причини, які спонукали отаманів брати собі псевдоніми, стала черговим інтелектуальним надбанням учнів Червоноверської школи. Націоналісти переконані – саме юному поколінню випаде нагода відшукати і родину Нестеренка-Орла, і відновити сторінки останніх років його життя.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK