slide01

За ініціативи «Свободи» в Кропивницькому пройшла дев’ята хода вишиванок

Автор  Субота, 25 серпня 2018 14:12

24 серпня 2018 року за ініціативи «Свободи» та ВГО «Сокіл» Кропивниччини у місті у Кропивницькому пройшла дев’ята Хода вишиванок. Захід, приурочений до Дня незалежності України, зібрав сотні людей. Учасники ходи зібралися біля пам’ятника Янголу-охоронцю та організованою колоною вирушили до площі Героїв Майдану.

На площі Героїв Майдану відбувся короткий мітинг, учасники якого привітали кропивничан та гостей міста зі знаменним святом відновлення Незалежності та вшанували хвилиною мовчання всіх Героїв, які полягли за вільну, соборну Україну.

До присутніх звернувся засновник Ходи вишиванок Олександр Ромащенко, який висловив сподівання,що захід і надалі гуртуватиме патріотів та ставатиме з кожним роком велелюднішим.

До слова був запрошений гість Кропивницького, голова управління молодіжної політики ВО «Свобода» Руслан Андрійко. Він підкреслив, що незалежність стала можливою завдяки наполегливій боротьбі українців усіх епох.

«Українська незалежність стала можлива завдяки тисячолітній боротьбі, завдяки воїнам українсько-російської війни, які ціною власного життя і здоров’я сьогодні зупинили Росію далеко на Сході, а не тут, в Кропивницькому, чи десь в Тернопільській області. Коли ми збираємося на такі заходи, як сьогоднішній, маємо пам’ятати про це», - наголосив у своєму виступі Руслан Андрійко.

Ветеран сучасної російсько-української війни Дмитро Яковенко закликав учасників заходу пам’ятати, що боротьба з внутрішнім ворогом України є не менш важливою, ніж боротьба на Сході.

Голова обласної організації націоналістів Кропивниччини Андрій Міщенко, вітаючи кропивничан, зазначив, що для справжніх українців Україна завжди була понад усе.

«Я вітаю всіх з тим, що збулася одвічна мрія українців і ми маємо 27 річницю відновлення української соборної самостійної держави. Сто років тому ми мали державу, яка в кордонах була більшою від теперішньої. Її кордони були визнані світовим товариством. На жаль, тоді ми її втратили. Але всі сто років кожен українець, де б він не був, все робив для того, щоб українська держава відбулася. І ми її зараз маємо. Коли у 2014 році розпочалася війна з Московією, українці зрозуміли значимість власної держави. Українців ніхто не чекає за кордоном, хіба в якості дешевої рабсили. Саме тому нам треба кожного дня наповнювати Україну українським змістом. Якщо на Сході хлопці тримають вільне небо, то ми маємо тут зробити так, щоб влада була тільки українською. Ми є господарями на своїй землі», - наголосив Андрій Міщенко.

Наприкінці свого вступу Андрій Міщенко нагородив грамотами обласної ради вояків російсько-української війни, подякувавши їм за можливість святкувати День незалежності під мирним небом.

Після мітингу на площі Героїв Майдану відбувся святковий концерт.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK