slide01

Ветеранам Кропивницького розповіли про героїчний чин Віктора Голого

Автор  Понеділок, 21 серпня 2017 13:35

Сьогодні, 21 серпня 2017 року, за ініціативи Кропивницької міської організації ВО «Свобода», для ветеранів обласного центру була представлена пересувна виставка «Герої не вмирають!», присвячена герою-свободівцю Віктору Голому. Зокрема, поспілкуватися з літніми людьми - членами міської організації Всеукраїнського об'єднання ветеранів - прийшов керівник фракції ВО «Свобода» в міській раді Кропивницького Сергій Капітонов.

Виставка, підготована науковими співробітниками Кіровоградського обласного художнього музею, зображає миттєвості професійної діяльності, військової служби та сімейного щастя заступника голови Знам'янської районної організації ВО «Свобода», історика, краєзнавця, щирого козака, добровольця 42-го батальйону територіальної оборони «Рух опору», справжнього патріота України Віктора Голого, який поліг у новітній російсько-українській війні у 2014 році.

Проект, приурочений до Дня Незалежності України, презентувала науковий співробітник Кіровоградського обласного художнього музею, вдова героя російсько-української війни, свободівця Володимира Степанка, – Олена Валентинівна Степанок.

Перед початком презентації виставки до присутніх звернувся Сергій Капітонов, який подякував і працівникам музею,  і ветеранській організації за нагоду в вшанувати пам’ять Віктора Голого саме у їх колі.

«Вже за кілька днів, 28 серпня, ми відзначатимемо третю річницю загибелі нашого побратима Віктора. Саме тому проект, який працівники музею створили до Дня Незалежності, для кожного свободівця є безцінним подарунком. Віктор був гідним сином своєї землі і прикладом для всіх побратимів. Ми переконані, що той дух боротьби, який горів у серці Віктора, він залишив тут, для нас, аби гідно продовжили його святу справу», - наголосив Сергій Капітонов.

В ході презентації Олена Степанок поділилася теплими спогадами про Віктора Голого, розповіла про його безмежний інтелект, незламну силу духу та віру в українську перемогу. Пролунали й згадки про його діяльність у складі колективу Знам'янського краєзнавчого музею, і про напружені стосунки Віктора зі злочинною владою. Пані Олена пригадала, як в ході поховання натовп знам’янчан не підпустив до Віктора Голого міського голову Знам’янки, діяльність якого гостро засуджував загиблий свободівець. Відвертою була й розповідь про обставини смерті Віктора, який поліг, мов справжній козак, і був з почестями похований у селі Плоскому на Знам’янщині. 

Цікавою особливістю зустрічі виявилося те, що презентація пересувної виставки поступово перетворилася в діалог зі слухачами: ветерани не соромилися коментувати та запитувати про наболіле. Загалом, зустріч охопила значно ширше коло питань, ніж планувалося на початку. Проте, це свідчить про стрімке пробудження соціальної активності кропивничан.

На завершення депутат-свободівець Сергій Капітонов відповів на запитання літніх людей. Він висловив сподівання на зустрічі в майбутньому і принагідно запросив усіх присутніх на заході долучитися до урочистої Ходи вишиванок – 2017, яка стартує 24 серпня 2017 року о 16:30 від пам’ятника Янголу-охоронцю в Кропивницькому.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK