slide01

В Кропивницькому намагаються обмежити права депутатів

Автор  П'ятниця, 12 травня 2017 14:27
На дев'яту сесію міської ради винесуть проект рішення №1011 "Про внесення змін та доповнень до рішень Кіровоградської міської ради", який містить зміни до Регламенту Кіровоградської міської ради щодо депутатських запитів.
 
Згідно до проекту №1011 депутатський запит можна буде подавати тільки за умови направленого раніше депутатського звернення за тим питанням, яке підіймається. До того ж, депутати міської ради зобов'язуються подавати в апарат міської ради всі усні та письмові запити не пізніше ніж за 2 доби до проведення засідання, пише "Трибуна".
 
Слід звернути увагу на те, що у зв'язку з таким рішенням громадськість не буде повідомлена про ті скандальні питання, які традиційно підіймають депутати у своїх депутатських запитах.
 
Спадає на думку, що міському голові Андрію Райковичу "начхати" на Закон України "Про статус депутатів місцевих рад".
 
Ми звернувся за детальною інформацією до керівника юридичного управління міської ради Кропивницького Марини Смаглюк:
 
"Цей проект розробляли ми, юридичне управління і близько місяця назад розмістили це на сайті. Цю ідею нам подали в Київській міській раді. Я особисто їздила на навчання в Київську міську раду. Нам запропонували врегулювати питання цивілізовано. Депутатське звернення і депутатський запит це одне і те ж саме. Різниця лише у формі внесення. Не скажу що це в більшості міст так відбувається, щодо депутатських запитів. Це не моя видумка. Так запропонувала Київська міська рада".
 
За словами Марини Олександрівни стало відомо, що депутатів не запрошували до розробки змін даного Регламенту, а тому вони і не приймали в цьому участь.
 
Сьогодні, 12 травня, питання змін до Регламенту міської ради Кропивницького винесли на засідання постійної комісії з питань діяльності ради, депутатської етики, Регламенту міської ради, відзначення нагородами, забезпечення законності, релігії, засобів масової інформації, регуляторної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності. Після гострого обговорення і розбіжностей у поглядах проект рішення №1011 про внесення змін до Регламенту міської ради Кропивницького щодо депутатських запитів вирішили не виносити на цю сесію міської ради, а залишити на доопрацювання.
 
Відразу після цієї комісії Марина Смаглюк завідала на засідання постійної комісії міської ради з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища. На комісії були присутні 4 депутати, яким озвучили зміни до Регламенту. 
"Завжди Регламент міської ради та поправки до Регламенту розробляють депутати для своєї ефективної роботи.  І я думаю, що було б правильно створити робочу комісію і запросити депутатів всіх фракцій, а не займатись цим питанням юридичному відділу. Я за це недолуге рішення голосувати не буду!", - наголосив обурено депутат міської ради від ВО "Свобода" Сергій Капітонов.
На сьогоднішній день, юридичний відділ міської ради намагається самовільно "рехтувати" Регламент Кіровоградської міської ради.
 
Після роботи "земельної" комісії кореспондент "Трибуни" попрохав прокоментувати дану ситуацію депутата Сергія Капітонова:
 
"В розробленні нового Регламенту​ Кіровоградської міської ради приймали участь представники всіх політичних​ фракцій. Незалежними фахівцями діючий регламент був визнаний​ одним із найкращих​ в Україні. До того часу, як до влади в місті прийшов "Опоблок" зі своїми союзниками на чолі з міським головою Андрієм Райковичем та секретарем міської ради Андрієм Табаловим робота в міськраді йшла належним чином. Сьогодні ми спостерігаємо намагання міського голови та секретаря міської ради незаконним шляхом обмежити повноваження депутатів міської ради. Ми бачимо, що сьогодні владу в місті захопили представники Опозиційного блоку зі своїми "посіпаками". Їм замало того, що під час сесії завжди порушується Регламент та Закони України. Сьогодні вони намагаються обмежити повноваження депутатів міської ради, а завтра обмежать права та свободи звичайних громадян".
 
Стає очевидним, якщо даний проект рішення буде прийнятий на сесії міської ради, то депутатам, які не входять до команди міського голови Андрія Райковича тепер буде набагато ще складніше вирішувати проблеми громадян.
Sidebar Ad 1
Sidebar Ad 3

FACEBOOK