slide01

Урочистий марш, фаєри і поезія. Кропивницькі націоналісти вшанували Героїв Крут

Автор  Вівторок, 30 січня 2018 11:21

Вчора, 29 січня 2018 року, за ініціативи місцевого осередку ВО «Свобода» та ВГО «Сокіл» Кропивниччини, відбулося вшанування 100 – річчя подвигу молоді у битві під Крутами. Учасники акції зібралися біля монументу Янголу-охоронцю, щоб урочистим ходом пройти до площі Героїв Майдану і вшанували крутянців та всіх інших борців за Україну.

Приємно зазначити, що до колони учасників маршу впродовж усього ходу долучалися містяни. І коли на центральному майдані Кропивницького розпочався мітинг, учасників стало значно більше, ніж передбачали націоналісти.

Захід розпочали з хвилини мовчання на честь борців за Україну на всіх етапах національно-визвольних змагань. Після хвилини мовчання був проведений мітинг, в ході якого виступили голова обласного осередку ВГО «Сокіл», депутат міськради Геннадій Маламен та очільник Кропивницької міської організації ВО «Свобода», голова фракції націоналістів у міській раді Кропивницького Сергій Капітонов.

Геннадій Маламен розпочав свій виступ з віршованих рядків про Героїв Крут, які сокільці супроводжували яскравим паланням фаєрів. Геннадій Маламен зазначив, що у бою під Крутами полягли молоді студенти. Проте, на думку націоналіста, їх смерть стала визначальною перемогою.

«Нам розповідають історію трагізму, замість того, щоб розповідати історію слави української зброї. Адже ті, хто зміг тоді врятуватися, продовжили свою боротьбу. Саме це свідчить про те, що українці здатні перемагати. Навіть тоді, коли українці – необстріляні бійці, проти яких стоїть 5-тисячна армія», - наголосив у своїй промові Геннадій Маламен.

Своєю чергою, голова Кропивницької міської організації ВО «Свобода» Сергій Капітонов, звертаючись до учасників мітингу, зазначив, що історія, на жаль, повторюється.

«Студенти, які боронили Україну під Крутами, були, перш за все, добровольцями. І уже в 2014 році, коли московська орда знову пішла війною на Україну, такі ж молоді хлопці і дівчата пішли першими в добровольчі батальйони. І саме завдяки їм ми змогли втримати ворога на сході. Старші покоління полюбляють сварити молодь, буцім, їх діти не такі відповідальні, як вони свого часу. Проте, я вважаю, що це не так. Поки є молоді люди, готові боротися за Україну, буде існувати наша держава», - підкреслив Сергій Капітонов.

На завершення заходу свободівці, сокільці та всі присутні на заході мешканці Кропивницького спільно виконали Славень України, після чого ще довго не розходилися, радіючи нагоді поспілкуватися про наболіле. 

Sidebar Ad 1

FACEBOOK