slide01

У Кропивницькому попрощалися з ветераном УПА Семеном Сорокою

Автор  Четвер, 23 листопада 2017 14:01

Сьогодні, 23 листопада 2017 року, в місті Кропивницькому попрощалися з легендарним ветераном Української повстанської армії Семеном Сорокою, який відійшов у вічність в День Гідності і Свободи, 21 листопада.

Провести побратима в боротьбі за українську національну ідею прийшли свободівці міського осередку та юні націоналісти ВГО «Сокіл» Кропивницького. Долучилися до прощання з героєм УПА Семеном Сорокою  і свободівці з Новгородки, Долинської та Знам’янки.

Церемонія прощання розпочалася в приміщенні храму св. Володимира Української автокефальної православної церкви міста Кропивницького, куди зійшлися численні активісти, представники громадських організацій, козацтва та органів місцевої влади. Всі присутні на громадській панахиді, яка відбулася біля храму одразу ж після панахиди церковної, згадували Семена Сороку як незборного, безкомпромісного і невтомного борця за волю України. Зокрема, всі присутні сходилися в одному: без червоно-чорного прапора боротьби українського народу Семена Климовича уявити було неможливо.

Багато з тих, хто висловлювали співчуття рідним упівця, наголошували на тому, що Семен Сорока був талановитим наставником. Оскільки за фахом звитяжний чоловік був педагогом, а за плечима мав незбагненний, часом - трагічний, а часом – переможний досвід боротьби, то й вчив Семен Сорока, передовсім, гідності і людяності, незламності та любові.

Серед інших, до слова в ході громадської панахиди був запрошений депутат міської ради Кропивницького від ВО «Свобода», очільник обласного осередку ВГО «Сокіл» Геннадій Маламен. Він розповів присутнім про цінність уроків Семена Сороки для молодого покоління.

«Він нас навчав, як власних онуків. Ми завжди знали, що наскільки він щирий у своїй привітності, настільки він ї рішучий щодо ворогів найціннішого. А найцінніше, як він вчив, - це Бог, Україна і родина, обов’язково саме в такому порядку. Він завжди був нашим натхненником, стояв попереду. Сьогодні Семен Сорока посяде своє місце в пантеоні Героїв України. Він згорів для того, щоб не згасли ми», - наголосив у своїй промові Геннадій Маламен.

Поховають легендарного чоловіка, який ніколи не здавався і завжди лишався на шляху запеклої боротьби, у рідному селі на Рівненщині. Саме туди й направився Семен Сорока, а в часи своєї діяльності в УПА – зв’язковий Ясен, після прощання у Кропивницькому.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK