slide01

У Кропивницькому на вимогу громади та «Свободи» декомунізували міськраду

Автор  Понеділок, 27 листопада 2017 15:59

Сьогодні, 27 листопада 2017 року, в ході другого засідання 10-ї сесії міської ради, депутати ухвалили рішення про перейменування «Кіровоградської міської ради» на «міську раду міста Кропивницький». Фракція «Свободи» утрималася від голосування за цю ініціативу, оскільки подібне формулювання юридичної назви органу місцевого самоврядування не підкріплене Законом України і згодом може бути оскаржене і скасоване опонентами української назви обласного центру. Депутати-свободівці наполягали, що міська рада повинна називатися виключно «Кропивницькою».

Проте, націоналісти щиро потішені тим фактом, що міська рада українського міста вже не носитиме ім’я поплічника Сталіна. При цьому, як повідомляють свободівці з сесійної зали, навіть таке суперечливе  рішення про перейменування з деяких «обранців» довелося майже «вибивати».

Нагадаємо, проект щодо перейменування міської ради з Кіровоградської на Кропивницьку, поданий до розгляду головою фракції ВО «Свобода» Сергієм Капітоновим, був фактично провалений на попередньому сесійному засіданні, 22 листопада 2017 року. Так само був проігнорований і проект рішення щодо перейменування від міського голови Андрія Райковича, який депутати розглядали ще раніше. Обурені націоналісти і громадськість констатували: депутати свідомо затягують і саботують рішення про перейменування міської ради.

Втім, цього разу до процесу декомунізації міської ради активно включилися представники громадських організацій міста. Історики, вояки, волонтери та інші патріотично налаштовані  мешканці обласного центру зібрали більше 1000 підписів під вимогою негайно припинити вживати незаконну назву міської ради в офіційних документах та дати органу місцевого самоврядування назву, адекватну до назви міста.

Проте, уже в ході сесії, на вимогу голови фракції ВО «Свобода» Сергія Капітонова повернутися до голосування за його проект рішення щодо перейменування ради депутати відмовилися реагувати. Це спричинило протест присутніх в сесійній залі націоналістів Кропивницької міської організації ВО «Свобода», прихильників партії та численних громадських активістів. Частина людей вийшли до трибуни, а частина залишилися контролювати ситуацію на місцях.

У бік депутатів-саботажників були озвучені серйозні звинувачення в сепаратизмі або, принаймні, недалекоглядності. Зокрема, Сергій Капітонов наголосив, що окремі представники депутатського корпусу свідомо уникають важливих проукраїнських рішень, при цьому демонструючи незрозумілу громаді позицію: то вони сумують за жертвами Голодомору, а то – мріють зберегти ім’я одного із його організаторів Кірова у назві міської ради.

«Я звертаюся до депутатів, які блокують перейменування міської ради. Чому ви так ненавидите наш український народ? Я переконаний, що ті депутати, які сьогодні саботують перейменування, у часи Голодомору відбирали б у нас останнє: хто з «ідеологічних» міркувань, а хтось – через страх, бо так начальство сказало! Не можна з одного боку відстоювати комуняцьку назву ради, а з іншого – приходити на вшанування жертв Голодомору, пиками там своїми світити», - наголосив у зверненні до депутатів–саботажників свободівець Сергій Капітонов.

Врешті,  депутати були змушені проголосувати і включити питання про перейменування міськради до порядку денного. А вже після перерви та коротких суперечок щодо варіацій назви, незважаючи на  невідповідність кількох з варіантів нормам закону про утворення назв органів місцевого самоврядування, депутати узялися до голосування. Невдовзі більшістю голосів була ухвалена пропозиція міського голови Андрія Райковича перейменувати міську раду, назвавши її «міська рада міста Кропивницький».

«Виходить, що депутати на чолі з міським головою виконали, нарешті, один закон, одразу ж порушивши інший. Тепер у опонентів  української назви міста і ради може з’явитися можливість оскаржити це рішення, чого категорично не можна було припускатися! «Кропивницька міська рада», як і пропонували «Свобода» та громада, була б єдино правильною назвою! Проте, ми не можемо не радіти, позбувшись, нарешті, цього ганебного "Кірова" у назві», - коментує Сергій Капітонов.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK