slide01

Свободівці вшанували пам’ять побратима Віктора Голого на Знаменщині

Автор  П'ятниця, 29 вересня 2017 11:54

Разом з родиною, в рідному селі Плоскому, що на Кіровоградщині, вшанували пам’ять Побратима. 28 вересня могло б виповнитися 36 років від дня народження Героєві московсько-української війни Віктору ГОЛОМУ.

На могилу побратима приїхали також лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок і його заступник по роботі з депутатами Андрій Мохник, побратими із Кропивницького та різних куточків Кіровоградщини й представники ГО "Сокіл".

Однопартійці вшанували Віктора речами, хвилиною мовчання й пообіцяли продовжувати боротьбу з зовнішньому і внутрішнім ворогом нашої Української держави.

Заступник голови Знам'янської районної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Доброволець 42-го кіровоградського батальйону територіальної оборони. Загинув 28 серпня 2014 року під Дебальцевим, потрапивши в засідку, під обстріл снайперів і мінометів.

Народився 28 вересня 1981 року. Батько Віктора - Анатолій Голіков - пенсіонер МВС, за фахом - учитель історії. Мати - Олена Голікова - вчитель початкових класів, працює і зараз. Пізніше Віктор відновив родове козацьке прізвище - Голий.
Мав дві вищі освіти: 2003 року закінчив КДПУ ім. В. Винниченка за фахом "Учитель історії та географії"; згодом закінчив Дніпропетровський інститут державного управління НАДУ при Президентові України - "Магістр державного управління".
З 2007 до 2008 року працював у Дніпропетровській обласній державній адміністрації на різних посадах. З 2008 до 2009 року працював вчителем історії Знам'янської загальноосвітньої школи № 1. З лютого 2010 року по травень 2013 року - на посаді методиста з питань туризму Знам'янського міського краєзнавчого музею.

Історія для нього була способом самозаглиблення та самопізнання. Віктор стверджував: "Вивчаючи історію, ти не тільки отримуєш інформацію, знання, відчуваєш потужний енергетичний зв'язок, силу духу і любові до рідної землі багатьох поколінь українців. Ти розумієш свою причетність до минулого та відповідальність за майбутнє".

Віктор захоплювався археологією, організовував експедиції на високому фаховому рівні. Здобуті матеріали лягли в основу його наукової праці "Археологічна спадщина Знам'янщини". Здобув ІІ місце у категорії "Найкраще наукове дослідження" та диплом "Найкращий музей Кіровоградщини". Посмертно.

Разом із однодумцями заснував туристично-краєзнавчий клуб "Чорнолісся". Вірив у велике туристичне майбутнє краю у зв'язку з його колосальним історичним потенціалом. Наголошував, що саме на Знам'ячнщині взяло початок скіфознавство.
Був організатором та учасником туристичних змагань та заходів.

Був одружений, разом із дружиною Юлією виховував сина Мирослава 2013-го року народження.

Член ВО "Свобода" з 2010 року.

На фронт пішов відразу з початком російсько-української війни, з ним пішли багато добровольців зі Знам'янки і області. Віктор став до лав 42-го кіровоградського батальйону територіальної оборони, 4-та рота, взвод зенітних установок.

За словами побратима загиблого, голови Знам'янської міської організації ВО "Свобода" Юрія Майбороди, Віктор завжди і всюди намагався бути попереду. Так сталося і в боротьбі за Україну - він загинув як справжній герой. Командир Анатолій повідомив, що Віктор супроводжував колону бойової техніки, яка пересувалась у "зону АТО", і разом із бойовими товаришами потрапив у засідку. Ворожий снайпер пробив колесо їхнього автомобіля і смертельно поранив водія Миколу Сінченка. Розвернувши зенітну установку, бойовий розрахунок вступив у бій. Ведучи вогонь по супротивнику, хлопці встигли випустити по нападниках більше двохсот снарядів, завдавши їм чималих втрат. Взявши вогонь на себе, Віктор Голий загинув смертю героя, врятувавши своїх бойових побратимів, які вирвалися з ворожої пастки.

Поховали героя у селі Плоскому Знам'янського району, як заповідав свободівець своєму молодшому братові Сергію перед від'їздом на військову службу. На цьому цвинтарі похований його прадід Костянтин Прокопович Голий, учасник національно-визвольних змагань періоду Холоднярської республіки. Він у серпні 1920 року 15-річним юнаком брав участь у знам'янському повстанні проти большевиків та їхніх продзагонів.
Пам‘ятаємо!

Націоналісти подарували сину Віктора і Юлії Голих - Мирославу - книгу "Історія незалежної України" братів Капранових із побажанням рости розумним і здоровим хлопчиком на радість мамі і на славу України.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK