slide01

Свободівці Кропивницького привітали земляків-повстанців з 75 річницею створення УПА

Автор  Понеділок, 23 жовтня 2017 12:18

Вчора, 22 жовтня 2017 року, депутати міської ради Кропивницького від ВО «Свобода» Сергій Капітонов та Геннадій Маламен навідали ветеранів УПА Любомиру Григоращенко та Івана Гудака та привітали їх з нагоди 75-ї річниці з дня створення Української Повстанської Армії.

Мешканці Кропивницького – Любомира Миколаївна Григоращенко та Іван Дем'янович Гудак – свого часу пройшли випробування совєцькою тоталітарною системою. Вони стояли на захисті України в ході Другої світової війни, розуміючи, що і нацистська Німеччина, і прибічники комунізму – однакове зло для їх Батьківщини. Зрештою, гідним борцям за волю України довелося спізнати десятилітні поневіряння в таборах, осуд «зомбованих» тоталітарною системою земляків і тривоги за майбутнє держави, яка перейшла під совєцьку окупацію. Але, попри всі випробування минулого, а також сьогоднішні невтішні явища в українському політикумі, вони залишилися нескореними і тепер.

Ветерани УПА ‒ пані Любомира та пан Іван – зраділи відвідинам націоналістів, адже й самі завжди сповідували ідеї української Нації. За традицією, вони поділилися зі свободівцями своїми спогадами, а також баченням сучасності та коментарями щодо ситуації в Україні.

«Станом на сьогодні в місті Кропивницькому мешкають троє ветеранів УПА. Ми, свободівці міського осередку, завжди підтримуємо з ними зв’язок. Серед них – і Семен Климович Сорока, з яким цього разу не пощастило зустрітися з об’єктивних причин. Але Семен Сорока – істинний борець, він і досі очолює свободівську колону в ході організованих нами заходів. Ми черпаємо сили й снагу в героїчних спогадах цих літніх людей, завжди зичимо їм довголіття і здоров’я», - коментує відвідини ветеранів УПА керівник Кропивницької міської організації ВО «Свобода», голова фракції націоналістів у міській раді Сергій Капітонов.

Нагадаємо, що саме за ініціативою націоналістів та за проектом депутата-свободівця Геннадія Маламена  міською радою Кропивницького було ухвалене рішення прирівняти статус ветеранів УПА до статусу ветеранів  Другої  світової війни.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK