slide01

Свободівці Кропивниччини вшанували Героїв Небесної Сотні

Автор  Середа, 21 лютого 2018 09:26

20 лютого 2018 року у місті Кропивницькому відбулися вшанування Героїв Небесної Сотні. Сотні кропивничан прийшли на площу Героїв Майдану, щоб віддати шану героїчному чину майданівців. До вшанувань потужною делегацією долучилися свободівці Кропивницької міської та Новгородківської районної організацій ВО «Свобода», а також юні активісти ВГО «Сокіл» на чолі з депутатом міськради Кропивницького Геннадієм Маламеном.

В ході вшанувань націоналісти розгорнули дев’ятнадцять прапорів націоналістичного об’єднання на честь дев’ятнадцяти побратимів, які стали Героями Небесної Чоти. Захід розпочали з виконання українського Славня, після чого виступили місцеві активісти Майдану, які розповіли про буремні події 2013-2014 років. Панахиду за полеглими під час Революції Гідності провів єпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

Націоналісти Кропивниччини стверджують, що деякі особи намагалися змусити їх прибрати прапори, аргументуючи це тим, що захід не партійний, а загальноміський. Проте, голова Кропивницької міської організації ВО «Свобода» Сергій Капітонов різко засудив закиди про «політизацію» націоналістами вшанувань Героїв Небесної Сотні.

«Дев’ятнадцять наших побратимів наклали життям, аби ми жили у вільній державі. Дев’ятнадцять свободівців нині на оцих портретах, що на постаменті. Ми ніколи не підемо на те, щоб згорнути прапори, під якими вони вели свою боротьбу. Це наш святий обов’язок і наше справедливе право. Обурює те, що прапори побачили, але ніхто з містян не засудив, принаймні публічно, присутність на вшануваннях чиновників, які свого часу сприяли антимайдану. Наприклад, голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко. Яке він мав право стояти перед портретами Героїв, проти яких активно боровся у 2013-2014 роках? Таких людей взагалі не можна допускати до українських святинь! Сьогодні нам знову намагаються заткати роти, перевести все в площину «аполітичності». Нинішня влада має всі шанси закінчити так, як свого часу влада Януковича!» - коментує голова кропивницьких націоналістів Сергій Капітонов.

Своєю чергою, голова Новгородківської районної організації ВО «Свобода» Павло Дейнеко переконаний, що у такі пам’ятні дні треба не лише лити сльози, але й розуміти мотивацію Героїв, аби бути гідними їх чину та продовжувати боротьбу за національну і соціальну справедливість.

«На Майдані українці продемонстрували неймовірну жагу до свободи, продемонстрували, що за право бути вільними готові віддати найдорожче. В цей день до кісток проймає біль від втрати найкращих українців, серед яких дев’ятнадцять наших побратимів-свободівців. Але не менш сильним є й відчуття гордості за свій народ. Нація, яка так мужньо і вперто готова боротися за своє майбутнє, приречена на щасливе майбутнє, а пам’ять про Революцію Гідності стала для нас тим запобіжником, який вже ніколи не дасть нам зійти зі шляху боротьби за справедливу українську державу», - поділився своїми міркуваннями голова Новгородківської районної організації ВО «Свобода» Павло Дейнеко.

Націоналісти Кропивниччини вшанували Героїв Небесної Сотні покладанням квітів та молитвою за Героїв, які стали взірцем для кожного свідомого своєї національної ідентичності українця.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK