slide01

«Свобода» Кропивницького відзначила День української мови та писемності у форматі щотижневих партійних зборів

Автор  П'ятниця, 10 листопада 2017 11:58

9 листопада 2017 року в Будинку профспілок  Кропивницького відбулися відкриті збори міської організації ВО «Свобода», приурочені до Дня української писемності та мови. До участі в заході були запрошені голова обласної Спілки письменників України Василь Бондар, прихильники націоналістичного об’єднання, митці та журналісти. Також, учасників зборів привітали побратими з Новгородківської районної організації ВО «Свобода» та неперевершені учасниці тріо «Яворина», заснованого на базі Соколівського сільського будинку культури, що на Кропивниччині.

Відкрив збори голова Кропивницької міської організації ВО «Свобода», голова фракції націоналістів у міськраді Сергій Капітонов. Він розповів присутнім про власний шлях до української мови за часів тотальної совєцької русифікації у колишньому Кіровограді, а також коротко повідомив про основні події, що відбулися в місті та області впродовж тижня. Зокрема, Сергій Капітонов поділився враженнями від поїздки до села Червоновершка Компаніївського району, де саме цього дня, 9 листопада, була відкрита меморіальна дошка на честь останнього Головного отамана Холодного Яру Герасима Нестеренка-Орла. На завершення свого виступу Сергій Капітонов дав влучну і дотепну характеристику «російськомовним українцям», зацитувавши «Кухлик» Павла Глазового.

Свободівка, депутатка Фортечної районної ради в місті Кропивницькому Олена Скочко повідомила присутнім про причини, які спонукали свого часу визначити дату святкування Дня писемності та мови в Україні та про знаковість постаті Нестора Літописця. Крім того, Олена Скочко розповіла про свої здобутки у справі популяризації української мови, наголосивши, що кожен українець, свідомий свого походження, має стояти на захисті рідних правікових традицій.

Своєю чергою, з потужним письменницьким баченням розвитку української мови виступив гість заходу націоналістів, відомий письменник Кропивниччини Василь Бондар. Починаючи свою промову, він наголосив, що мала зала Будинку профспілок – це дуже знакове місце для націоналістичних зібрань, адже саме тут в різні часи збиралися люди, яким небайдужа ідея нації.

«Я бачу, що тут панують правильні настрої. Настрої, які мають сьогодні вирувати по всій Україні. Ми є свідками того, що час працює на нас, і Україна буде така, якою вона є в цій залі», - підкреслив у зверненні до свободівців очільник письменницького осередку Кропивниччини Василь Бондар.

Учасники зборів з великою приємністю слухали характеристики, надані письменником «серединному українцеві». Він зазначив, що Кропивницький – одне з небагатьох міст, яке може пишатися червоно-чорними прапорами боротьби української нації над міською та обласною адміністраціями.

«Багато людей можуть схибити. Але мешканець Центральної України, якщо він переконаний українолюб, - ніколи!» - впевнений Василь Бондар.

Серед інших, до слова була запрошена депутат Подільської районної ради в місті Кропивницькому від ВО «Свобода» Олена Яцун, яка розповіла про мовні норми та здобутки на ниві українізації відомої націоналістки й визнаної науковиці Ірини Фаріон.

Із закликом мати рідну мову як найсокровенніше і найцінніше благо у своєму житті виступив очільник обласного осередку ВГО «Сокіл», депутат міської ради Кропивницького Геннадій Маламен. А справжньою окрасою заходу, приуроченого до Дня писемності та мови став виступ тріо «Яворина», названого так за ініціативи свободівки Ніни Кодацької. Світлі і лагідні, жартівливі і натхненні, рішучі й сповнені любові пісні у виконанні талановитих учасниць колективу додали заходу особливого колориту.

На такій творчій ноті учасники зборів завершили своє спілкування, наостанок виконавши спільно український славень. 

Sidebar Ad 1

FACEBOOK