slide01

Лекції з політичної освіти тривають. Погляд Юрія Липи на зміст української державності

Автор  Неділя, 18 лютого 2018 11:01

15 лютого у будинку профспілок пройшли чергові партійні збори Кропивницької міської організації ВО "Свобода". Голова організації Сергій Капітонов розповів присутнім про проект, який він виніс на розгляд і був щойно ухвалений на черговому засіданні 10-ї сесії міської ради. У ньому йдеться про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики у Кропивницькому.


Продовжились збори наступним розділом політичної освіти. Олена Скочко зачитала партійцям і прихильникам геополітичну концепцію одного з ідеологів українського націоналізму - Юрія Липи. Робота громадського діяча - Геополітичні орієнтири нової України - написана приблизно 80 років тому, окреслює основні напрямки і шляхи розвитку української держави.

"Панування на півдні – сторожа на півночі
Зміст української державності – зміст геополітичний. Україна – це південна динарська раса, яка від прадавна заселила басейни великих рік, 2323що впадають у Чорне море, частково, як наприклад  Дунай, або цілковито, як Дністер, Дніпро, Дон.
Опертя на Чорне море! – клич українських державних інтересів від старокиївських дружин до полків „запорожців” 1918 року, що займали Крим.
Чорне море – для чорноморських країн! І в першу чергу найбільш органічно з нам пов’язаної землі України. Чорноморська доктрина – запорука розвою нового європейського економічного та культурного центру.
Там, над Чорним морем, невпинно просуваються вперед перші інстинктивні колонізатори-селяни. Одні йдуть у бік Добруджі – за Дунай; інші – на Кавказ, Закавказзя – у бік Ірану. Чорноморські землі – це їхній природний життєвий терен.
Отже, панування на півдні, – і не бездушне, що гнобить розвій, зубожує і деформує його так, як це робить Росія Петербурга чи Москви, - а панування творче, органічне, бо Україна національне і культурно споріднена з усіма народами, що замешкали над Чорним морем. Для них вона може стати прикладом нового завершеного ладу. Для цих країн – світло у Києві!

Панування на Півдні і одночасно – міцна сторожа на Півночі! Відокремлення України, перегородження нею для ворогів усіх доріг на Південь було б тільки початком великого історичного процесу. Бо коли держава гноблення, хаосу і руйнування – Росія – зостанеться, то це означає: нема України – центру порядку, багатства і гідності.
Україна – це могильник Російської імперії. Не можемо уявити собі інше майбутнє. Знищення Росії – як центру наднаціонального розподілу земель над Волгою, Печорою і Білим морем – відповідно до їхнього національного і історичного змісту – це передумова сильної України.
Україна, маючи геополітичне опертя на Чорному морі, може існувати, але існувати і розвиватися може лише тоді, коли не допустить суперництва на Півночі.
Національні держави фінських і уральських народів на території сучасної російської республіки – це те найменше, що необхідно. Друге – усунення теперішнього московського демографічного центру з цих територій і приборкання тут важкої промисловості, роздутої Москвою. Коли пізніше окреслимо національні межі „русских”, то створиться держава, менша від української".

Після лекції до присутніх звернувся побратим  Валерій Петренко, який є членом Новомосковської організації ВО "Свобода", що на Січеславщині. Валерій поділився досвідом діяльності своєї організації і розповів, як під час Майдану дніпрянці усілякими методами перешкоджали виїзду групі беркутівців до Києва, навіть лягали на рельси перед потягом, у якому вони вирушали до столиці для розгону мітингуючих.

Наприкінці заходу учасники зборів традиційно виконали Славень України.

022

044

0111

Sidebar Ad 1

FACEBOOK