slide01

Сергій Капітонов: «Свобода» проти підвищення податків у Кропивницькому

Автор  П'ятниця, 22 червня 2018 16:57

Сьогодні, 22 червня 2018 року, в ході шостого засідання дванадцятої сесії міської ради Кропивницького були ухвалені нові ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Серед іншого, відтепер податок на майно для складських приміщень у Кропивницькому складатиме 0,2 %, для дачних кооперативів – 0,1 %, а для об’єктів торгівлі та решти об’єктів оподаткування – 0,3 %. Ще одним рішенням міська рада підняла ставки єдиного податку для платників першої і другої груп до 10 і 8% відсотків відповідно.

Фракція ВО «Свобода» виступила категорично проти бездумного підвищення податкових ставок. Зокрема, у своєму виступі голова фракції націоналістів Сергій Капітонов закликав відправити обидва проекти рішень на доопрацювання. Він зазначив, що хотів би почути інформацію про кількість новостворених юридичних та фізичних осіб – підприємств, а також кількість ліквідованих підприємств за період від початку 2018 року. Крім того, на думку Сергія Капітонова, обидва проекти містять цифри, не обґрунтовані реальними підрахунками.

«У нас спостерігається зростання економіки? Чи у нас дуже привабливий інвестиційний клімат? Ми сьогодні підвищуємо податок для тих самих навчальних закладів, а завтра будемо шукати кошти, щоб їх фінансувати. До нашого розгляду сьогодні пропонуються два пункти порядку денного щодо підвищення податків. Наступним пунктом будемо голосувати щодо збільшення ставки єдиного податку для першої і другої груп платників. Я вважаю, що обидва проекти рішення треба відправити на доопрацювання. Депутати повинні обговорити ці питання на профільних комісіях, дослухатися до пропозицій підприємців, долучити фахівців для підрахунку найбільш прийнятних податкових ставок. Сьогодні нам пропонують підрахунки «на зірках». А хто рахував ризики? З таким підходом завтра економіка піде ще далі в тінь. Всім відомо, що сьогодні багато людей отримують заробітну плату в конвертах, сидять на «мінімалках» або на й півставки. Скільки людей втратять завтра роботу?» - обурився Сергій Капітонов.

Свободівець наголосив, що основна дохідна частина бюджету міста Кропивницького – це малий і середній бізнес. На його думку, бездумним підвищенням податкових ставок міська влада б’є по тому ж малому і середньому бізнесу. Сергій Капітонов закликав депутатів не поспішати і ухвалювати подібні рішення виважено, після детального вивчення і належних обговорень.

Проте, більшість депутатів не дослухалися до пропозиції Сергія Капітонова і обидва проекти рішень про підвищення податків були ухвалені.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK