slide01

Сергій Капітонов: «Міська рада має допомогти кропивничанам стати законослухняними»

Автор  Понеділок, 18 грудня 2017 14:07

Сьогодні, 18 грудня 2017 року, в міській раді Кропивницького відбулося засідання депутатської комісії з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг та захисту прав споживачів. В ході засідання був взятий до відома проект рішення свободівця Сергія Капітонова «Про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Кропивницькому». 

Нагадаємо, що проект про обов’язковість використання державної мови в усіх сферах життя та діяльності мешканців міста нещодавно був поданий головою фракції ВО «Свобода» в міській раді Сергієм Капітоновим, а станом на сьогодні вже був одностайно підтриманий регламентною комісією. 

В проекті, запропонованім до розгляду в ході наступної сесії, націоналіст пропонує рішенням міської ради встановити використання української мови обов’язковим в усіх сферах громадського обслуговування Кропивницького . Зокрема, якщо депутатський корпус підтримає означений проект, українською говоритимуть в організаціях комунальної власності, закладах громадського харчування, в громадському транспорті тощо.

Крім того, свободівець наполягає, що необхідно на рівні місцевої влади встановити обов’язковим  та першочерговим використання української мови в усіх сферах обслуговування. Серед іншого, Сергій Капітонов пропонує українізувати назви підприємств та установ, публічні оголошення та рекламну продукцію,  вивіски, афіші та  аудіо рекламу.

«Насправді в цьому проекті рішення немає нічого нового. Він сформований на законах України та  Конституції. Подібний проект рішення був свого часу підтриманий Київською міською радою. Частина вимог, перелічених в документі, сьогодні вже виконується, і це добре. Проте, є ціла низка закладів обслуговування, де й слова української важко почути, бо її там нема. У нас, за статистикою, 85% українців. То чому люди мають щодня чути іноземну мову від персоналу, водіїв маршруток, офіціантів? Про необхідність виконання законів треба нагадувати кожному підприємцеві, щоб у майбутньому всі вивіски були узгоджені з законами про зовнішню рекламу», - коментує Сергій Капітонов.

Доповідаючи перед депутатами на засіданні комісії націоналіст наголосив, що подібний проект рішення узагальнює і збирає воєдино всі базові документи щодо мовної політики в Україні. Тому, на його переконання, ухваливши рішення українізувати місто, депутати  допоможуть людям нарешті увійти в законодавче поле, як і належить гідним громадянам. 

Sidebar Ad 1

FACEBOOK