slide01

Новгородківські свободівці виступили проти незаконного збирання «благодійних» внесків у школі

Автор  Понеділок, 11 вересня 2017 13:43

8 вересня 2017 року активісти Новгородківської районної організації ВО «Свобода» звернулися з офіційним листом  до директрора Новгородківського НВК Наталії Кушнір з вимогою припинення збору т.зв. «благодійних» внесків без законних на те підстав. Посилаючись на законодавство України та акти профільного міністерства свободівці роз'яснили дирекції НВК, що збирання благодійних внесків можливе лише з дотриманням чинного законодавства.

Зокрема, в своєму листі націоналісти нагадали, що, відповідно до Конституції України, держава забезпечує доступність і  безоплатність освіти, а збирання благодійних внесків можливе лише на добровільній основі. Крім того, подібна діяльність має здійснюватися через спеціально створений шкільний благодійний фонд та за умови обов’язкового оформлення відповідної документації з відображенням внесків у бухгалтерському обліку.

«Ми вважаємо, що керівництво шкіл і відділу освіти перш за все має вимагати кошти у владних органах, а не у батьків. Це чудово, якщо хтось з батьків має щире бажання допомогти освітнім закладам, але така допомога має бути виключно добровільною, з оформленням відповідної звітності і дотриманням законодавства. Зараз  же  батьків здебільшого  ставлять перед фактом, що вони нібито зобов'язані зробити так звані «добровільні» внески, і при цьому ніякої звітності щодо надходжень і використання коштів не існує. Це неприпустимо і незаконно», - зазначив керівник Новгородківської районної організації ВО «Свобода» Павло Дейнеко.

Разом з тим, націоналісти нагадали, що збирання, розпорядження коштами з боку працівників школи, або їх незаконне втручання в процес збирання, розподілу, розпорядження цими внесками, чи збирання грошей без оформлення відповідної документації та відображення її у бухгалтерському обліку, може кваліфікуватися як кримінальне правопорушення, передбачене частиною першою статті 364 Кримінального Кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем).

Лист Новгородка

Лист Новгородка 2

Sidebar Ad 1

FACEBOOK