slide01

Націоналісти Кропивницького взяли участь у роботі форуму «За українську мову»

Автор  Середа, 09 травня 2018 13:13

8 травня 2018 року в Києві відбувся Всеукраїнський громадський форум «За українську мову». До роботи форуму долучилася і делегація свободівців з Кропивницького. Учасники заходу ухвалили Резолюцію, у якій вимагають від ВРУ проголосувати за мовний закон 5669, а також запровадити ведення навчального процесу виключно українською мовою. Крім того, учасники форуму вимагають відставки міністра освіти Лілії Гриневич.

Так, всі присутні зійшлися на тому, що українська мова в Україні має бути панівною і єдиною для ведення освітнього процесу. В ході роботи форуму виступили провідні українські громадські діячі, політики та вчені. По завершенню всі учасники ухвалили Резолюцію та направилися до Кабміну, аби донести до влади позицію активістів з усіх куточків України.

«Цілком очевидно, що сьогодні влада та, зокрема, міністр освіти Лілія Гриневич взяли курс на деукраїнізацію. В умовах війни, коли мова має бути найдієвішою зброєю, намагаються і далі запихати її в куток, даючи незрозумілі і, на мою думку, не потрібні преференції нацменшинам. Вчити свої мови вони можуть в якості факультативів, у вечірніх школах і за власні кошти. Держава ж має сприяти всебічному поширенню державної мови. Натомість, міністр освіти торгується ледь не з усім світом за право нацменшин вчити свої мови за державний кошт. Вважаю, це неприпустимо. «Свобода» завжди відстоювала і відстоюватиме українську мову на всіх рівнях. Приємно, що сьогодні на захист державної мови стали громадські діячі, вчені, політики та освітяни з усіх куточків України. Переконаний, що ми змусимо владу почути голос народу і відмовитися від будь-яких проявів деукраїнізації», - коментує участь у форумі очільник кропивницьких націоналістів, голова фракції ВО «Свобода» у міськраді Кропивницького Сергій Капітонов.

Свободівці наголошують, що мови нацменшин, інтереси яких відстоює сьогоднішня влада, є насправді мовами історичних або й теперішніх окупантів України – росіян, поляків, угорців, румунів тощо. Натомість, народ України не має змоги жити у своєму мовному середовищі, що є неприпустимим і ганебним явищем.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK