slide01

Наталія Терновенко: «Популяризація української культури – це профілактика нашестя «рускава міра»

Автор  Четвер, 24 серпня 2017 11:30

23 серпня 2017 року, за ініціативи голови Новоархангельської районної організації ВО «Свобода» Дмитра Садікова, в селі Торговиця на Новоархангельщині відбулося святкування Дня Прапора та Дня Незалежності України. Уже традиційно, в рамках святкування був проведений конкурс вишиванок. Організація святкування та, власне, його втілення стали можливими за активної участі секретаря Торговицької сільської ради Наталії Терновенко.

За словами організаторів та учасників заходу, конкурс проходив у чотирьох номінаціях:

  • «Сімейна вишиванка» (переможці – родина Русановських);
  • «Жіноча вишиванка» (переможиця – торговицька майстриня Луценко Ірина Іванівна);
  • «Дитяча вишиванка» (переможиця – Явтушенко Катерина);
  • «Чоловіча вишиванка» (переможець – Падецький Леонід Андрійович, учасник хору «Осінній гай»).

Націоналісти наголошують: всі переможці та учасники конкурсу – люди неординарні і по-своєму талановиті. Зокрема, Ірина Іванівна Луценко володіє дивовижною технікою вишивання бісером. Багато учасників святкувань, приурочених до Дня Незалежності та Дня Державного прапора, були одягнені у вишиванки, створені її руками.

В свою чергу, переможиця в номінації «Дитяча вишиванка» Катерина Явтушенко має недитячу цілеспрямованість: попри прохолоду погоду, вона насмілилася одягти замість штанів спідницю і неймовірно гарну вишиту сорочку, створивши цілком гармонійний і повноцінний образ юної україночки. Крім того, організатори конкурсу відзначають: вишиванка стає дедалі популярнішою на Новоархангельщині, що не можзе не тішити.

«Вишиванка – це не просто гарний та модний одяг, це – фактор безпеки. Там, де звучить українська мова, лунають українські пісні, майорять українські прапори, а люди одягають вишиванки, не з'явиться «рускій мір» з метою захищати «рускую зємлю» і «рускаязичних». Підтримуймо та популяризуймо українську культуру та українські традиції! Це є профілактикою від нашестя «рускава міра», від війни!» - наголосила Наталія Терновенко у своєму зверненні до учасників традиційного святкового дійства.

Переможці конкурсу отримали подарунки, а всі учасники – святковий настрій та можливість помилуватися красою і довершеністю українського національного оберегу - вишиванки.

За інформацією Новоархангельської районної організації ВО «Свобода»

Sidebar Ad 1

FACEBOOK