slide01

Міськрада Кропивницького ухвалила свободівський проект рішення щодо запровадження української мови в усіх царинах життя міста

Автор  Четвер, 15 лютого 2018 20:36

Сьогодні, 15 лютого 2018 року, в ході чергового засідання 10-ї сесії міської ради був ухвалений проект рішення голови фракції ВО «Свобода» Сергія Капітонова про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики у Кропивницькому.

Автор проекту та представники громадськості запропонували рішенням міської ради встановити використання української мови обов'язковим в усіх царинах громадського обслуговування міста. Зокрема, після ухвалення означеного проекту, українською говоритимуть в організаціях комунальної власності, закладах громадського харчування, в громадському транспорті тощо.

«Громадськість міста вже давно прагне ухвалення такого рішення. Ми не перші: подібні проекти вже були ухвалені в інших містах, зокрема, в Києві. Кожен з українців має право на обслуговування державною мовою, і ми сьогодні тільки допомогли кропивничанам скористатися цим правом», - коментує Сергій Капітонов.

В ході обговорення проекту рішення з націоналістом Сергієм Капітоновим погодилися як депутати окремих фракцій, так і міський голова Андрій Райкович. Своєю чергою, Сергій Капітонов пояснює: проект рішення не є якимсь відкриттям, оскільки лише узагальнює всі існуючі законодавчі акти, які стосуються державної мови.

Нагадаємо, що проектом рішення сесії була передбачена вимога в місті Кропивницькому вести державною мовою діловодство і документацію органів місцевого самоврядування, а для підприємств, установ та організацій комунальної форми власності мовою офіційних оголошень та повідомлень має бути виключно українська мова.

Крім того, рішення міськради вимагає встановити, щоб на території міста Кропивницького усі назви установ, підприємств та організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення, інформація для споживачів, товарів та послуг виконувались державною мовою відповідно до законодавства України.

Згідно ухваленого рішення, у місті Кропивницькому в усіх сферах громадського обслуговування громадян при реалізації товарів і наданні послуг першочергово використовуватиметься державна мова і лише на прохання споживача суб’єкт господарювання зможе використовувати будь-яку іноземну мову для повного донесення інформації про товари та послуги для належного обслуговування споживачів. Для всіх закладів сфери громадського харчування обов’язкова наявність меню, виконана державною мовою.

У підсумку, за українізацію обласного центру проголосували 29 депутатів, 1 – утримався і ще четверо не брали участі в голосування. Свободівець Сергій Капітонов вбачає в цьому позитивну тенденцію, адже подібні рішення допомагають громадянам триматися у межах законодавчих норм, які вже існують в Україні, і не порушувати вимог законодавства.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK