slide01

Кропивницьким пройшла восьма традиційна Хода вишиванок

Автор  П'ятниця, 25 серпня 2017 12:43

24 серпня 2017 року, з нагоди Дня Незалежності України, за ініціативи націоналістів ВО «Свобода» та ВГО «Сокіл» у місті Кропивницькому відбулася восьма традиційна Хода вишиванок. 

Велелюдна колона містян на гостей обласного центру, святково вбрана у різноманітні вишиванки, пройшлася від пам’ятника Янголу-охоронцю до площі Героїв Майдану, де на учасників чекав концерт етно-рок-гурту "Чумацький шлях" та оригінальна інсталяція зброї від ВГО «Сокіл».
До заходу долучилися всі охочі. Зокрема, були присутні представники багатьох громадських організацій міста, поети, просвітники, а також – представники Устинівського, Добровеличківського, Новоархангельського, Новгородківського, Маловисківського та Долинського районів. Особливо засновники Ходи вишиванок пишаються активною участю в заході героя УПА Семена Климовича Сороки, який не лише йшов у голові колони з червоно-чорним стягом, але й виступив з промовою зі сцени згодом.
Учасники ходи йшли під державними стягами, а також під прапорами «Свободи», «Соколу», УПА та «Братства Тарасівців». Лунали націоналістичні гасла, заклики до єднання українців, безжальності до ворогів тощо. Особливо натхненно містяни скандували нову назву міста – «Кропивницький». Варто зазначити, що обабіч вул. Великої Перспективної зібралося багато людей, які з тих чи інших причин не змогли долучитися до ходи. Проте їх схвальні коментарі щодо дійства та щирі посмішки надихали учасників маршу гаслувати ще гучніше.
Уже на площі Героїв Майдану відбулося покладання квітів до стенду Героїв Небесної сотні, яке ініціював і втілив активіст Джумар Микола. Учасники заходу спільно заспівали Славень України та вшанували хвилиною мовчання борців за волю України всіх епох, які наклали головою за омріяну Незалежність нашої держави.
Перед концертом мали змогу виступити всі охочі. Зокрема, присутні почули вітання від голови міського осередку ВГО «Сокіл», депутата міської ради Кропивницького від ВО «Свобода» Геннадія Маламена. Він наголосив на тому, що велелюдний захід в День Незалежності цьогоріч присвячений воякам Східного фронту.
«Я дякую всім тим, хто долучився до Ходи вишиванок, хто разом з нами скандував «Слава Україні!» та інші націоналістичні гасла. Ці гасла призначені, щоб гартувати в собі міць, щоб виховувати своїх дітей правильно, щоб в подальшому у нас не виросла ніяка москальська гнида, яка буде вимагати на теренах України Росію чи інші відокремлення. Тому що наша Україна – це Соборна Держава. І жодна нечисть не сміє від неї відривати шматок», - підкреслив у своєму зверненні до присутніх Геннадій Маламен.
Крім того, до слова були запрошені засновник Ходи вишиванок у Кропивницькому, депутат Долинської міської ради від ВО «Свобода» Олександр Ромащенко, голова обласного осередку націоналістів, заступник голови Кіровоградської обласної ради, свободівець Ігор Степура. З мотивуючими промовами виступили керівники громадських організацій: «Українську правозахисну агенцію» представив її засновник Павло Дейнеко, а «Рух захисту української мови» - громадський активіст Дмитро Сінченко. ГО «Яворина» Кропивницького, в свою чергу, підготувала музичні і віршовані привітання для містян.
Паралельно з дійством на сцені відбувався збір коштів для українського війська, організований сокільцями Кропивницького. Крім того, кожен охочий мав змогу потримати в руках зброю, навчитися збирати і розбирати автомат, наміряти бронежилет тощо. Юні активісти із задоволенням дозволяли учасникам заходу сфотографуватися в амуніції та зі зброєю в руках.
На завершення заходу відбувся довгоочікуваний концерт гурту «Чумацький шлях», який прийшовся до душі молоді Кропивницького. Запальні мелодії етно-рок-гурту не лишили байдужими і представників старшого покоління, запаливши публіку з перших хвилин свого виступу.

0404

0707

1002

1003

1007

1006

2006

0606

2007

 

 

 

Sidebar Ad 1

FACEBOOK