slide01

Кропивницькі свободівці долучилися до вшанування 85-ї річниці Голодомору

Автор  Субота, 25 листопада 2017 19:07

25 листопада 2017 року в місті Кропивницькому відбувся захід, приурочений 85 річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років. До скорботної ходи та молитви активно долучилися націоналісти Кропивницької міської організації ВО «Свобода» та ВГО «Сокіл».

Кропивничани велелюдною ходою пройшли до пам’ятника Жертвам Голодомору та в рамках всеукраїнської акції запалили свічки пам’яті. Після покладання квітів, спільно з духовенством УПЦ КП на чолі з єпископом Кропивницьким і Голованівським Марком, учасники акції помолилися за душі всіх загиблих під час геноциду української нації.

Впродовж усього дійства лунали спогади очевидців того страшного лиха, озвучені акторами обласного театру ім. М. Кропивницького, які спонукали кожного з присутніх задуматися над нищівною політикою російських окупантів і ті методи, якими насаджували совєцький тоталітарний режим на теренах України.

«Щороку ми помічаємо, як кількість учасників заходів вшанування жертв геноциду 1932-33 років збільшується. Пригадую, колись такі акції збирали лише по кілька десятків патріотів. Свого часу це були малолюдні мітинги, і дуже добре, що започатковані нечисленними патріотами, зокрема, й націоналістами, які тоді були в перших рядах, заходи сьогодні набули таких масштабів. Це велике досягнення всіх звитяжців України – визнання геноциду як такого. Кожен з нас повинен чітко пам’ятати, що саме злочинна комуністична влада призвела до цієї трагедії, намагаючись знищити українську націю. Проте, вони не зламали нас тоді, а їх послідовники у Кремлі не зламають нас і зараз», - прокоментував участь націоналістів у заході голова Кропивницької міської організації ВО «Свобода» Сергій Капітонов.

Варто зазначити, що в ході акції громадські активісти збирали підписи під вимогою до влади Кропивницького негайно перейменувати міську раду з Кіровоградської на Кропивницьку, оскільки С. Кіров був одним з найактивніших учасників жорсткого насадження совєцького режиму в Україні. Нагадаємо, що відповідний проект рішення, підготовлений свободівцем Сергієм Капітоновим, був ганебно провалений в ході першого засідання 10-ї сесії міської ради 22 листопада. І це вже далеко не вперше депутати відмовилися перейменовувати міську раду, що виглядає як свідомий антиукраїнський саботаж в депутатському корпусі.

Свободівці підписали відповідну вимогу, хоча й були першими, хто ініціював перейменування міської ради задовго до цього.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK