slide01

Ігор Якименко: Соцзахист бійців російсько-української війни і досі не є повністю юридично закріпленим

Автор  Четвер, 22 березня 2018 15:53

Сьогодні, 22 березня 2018 року, в ході чергової сесії Фортечної районної у місті Кропивницькому ради депутат-свободівець Ігор Якименко звернув увагу місцевих обранців на те, що положення про управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у м. Кропивницькому ради не є актуальним відносно українського законодавства в питанні соцзахисту бійців новітньої російсько-української війни.

На думку націоналіста, деякі положення чинного законодавства виконуються управлінням не за ухваленим радою положенням про управління соціального захисту населення, але відносно прямих наказів чи розпоряджень МінСоцПолітики. Наприклад, санаторно-курортне лікування, що має здійснюватися відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 (зі змінами) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням». Можна стверджувати, що це ніби і здійснюється управлінням – наявні відповідні рішення голови ради та самого управління, але, згідно існуючого положення про управління, таке лікування прописано лише для інвалідів та чорнобильців.

Свободівець Ігор Якименко наголошує, що у попередні роки вже було збурення серед АТО-шників проти непрозорого та вибіркового призначення лікування та відповідних виплат. Але збурює той факт, що, виявляється, і досі у чинному положенні про управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у м. Кропивницькому ради чітко не закріплено пільги бійців АТО.

Ігор Якименко звертає увагу на те, що іще 2 березня 2018 року Кіровоградською обласною радою було прийняте рішення № 462 «Про визнання учасниками-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету України». Це рішення стало визнанням бійців ДоброБатів рівними з офіційними АТО-шниками з ВСУ, що теж має бути закріплено у положенні про управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у м. Кропивницькому ради.

На вимогу націоналіста до наступної сесії і юридичний відділ ради, і голова управління соцзазисту мають підготувати пропозиції щодо змін до положення про управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у м. Кропивницькому ради, аби чітко закріпити в ньому міри по соцзахисту бійців російсько-української війни.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK