slide01

Депутати міськради Кропивницького злякалися кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору?

Автор  Четвер, 29 березня 2018 16:44

Сьогодні, 29 березня 2018 року, в ході чергової дванадцятої сесії міськради Кропивницького депутати не проголосували за звернення до ВРУ щодо впровадження кримінальної відповідальності за публічне заперечення Голодомору. З відповідною пропозицією до обранців та міського голови звернувся голова фракції ВО «Свобода» Сергій Капітонов. Серед інших, за звернення до ВРУ відмовилися голосувати четверо з семи присутніх депутатів від партії «Наш край». Також, жодного голосу на підтримку звернення не дали фракції «Опозиційного блоку» та «Самопомочі» (Віталій Пінчук та Володимир Смірнов). Націоналісти стверджують, що саме двох голосів, які з незрозумілих причин не дали представники «Самопомочі», не вистачило для ухвалення рішення звернутися до ВРУ.

Як наголосив у сесійній залі міськради Сергій Капітонов, у Верховній Раді винесений на розгляд проект Закону, який засуджує публічне заперечення Голодомору та виправдання його організаторів. За його словами, цей проект був одностайно підтриманий профільним комітетом, Президент України також підтвердив необхідність ухвалення цього закону.

Свободівець запропонував колегам підтримати звернення від міськради Кропивницького до ВРУ з вимогою ухвалити законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору)», яким передбачається доповнення Кримінального кодексу України новою статтею 4421 «Публічне заперечення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні як геноциду українського народу». В цій статті, на переконання націоналіста, має бути зазначено, що публічне заперечення Голодомору в Україні як геноциду українського народу, а так само виготовлення і розповсюдження матеріалів з таким запереченням, карається штрафом або позбавленням волі на термін до п’яти років.

«Законом встановлено, що публічне заперечення Голодомору в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв, приниженням гідності Українського народу і є протиправним. У цьому контексті слід акцентувати увагу на тому, що як в Україні, так і за її межами відбуваються провокативні за своєю суттю спроби заперечити Голодомор та виправдати його організаторів. Ініціатором і головним натхненником заперечення Голодомору є, насамперед, Російська Федерація, яка, декларуючи себе правонаступницею СРСР, всіляко намагається виправдати злочини тоталітарного комуністичного режиму. Враховуючи все вищевикладене, зокрема, систематичні атаки Російської Федерації на інформаційний простір України в рамках «гібридної війни» проти нашої держави, можна констатувати, що постала нагальна потреба у встановленні кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору», - наголосив у своєму виступі Сергій Капітонов.

Проте, жодні аргументи не подіяли на частину представників депутатського корпусу, і звернення до ВРУ не було підтримане. Чи є таке голосування підтвердженням того факту, що окремі обранці бояться кримінальної відповідальности за антиукраїнські висловлювання, покаже час. Зараз же Сергій Капітонов, коментуючи голосування, висловив побажання окремим депутатам «припинити ганьбити своєю присутністю сесійну залу».

Sidebar Ad 1

FACEBOOK