slide01

БПП та «ляшківці» у Кропивницькому проти кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору

Автор  Четвер, 22 березня 2018 15:23

Сьогодні, 22 березня 2018 року, в ході чергової сесії Фортечної районної у місті Кропивницькому ради депутати відмовилися ухвалити звернення до Верховної Ради України щодо встановлення кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору.

Як повідомляють націоналісти Кропивницького, у відповідь на зачитане свободівцем Ігорем Якименком звернення позитивно зреагували не всі депутати. Зокрема, проти ухвали звернення виступили О. Сидоренко, О. Чибітько та С. Корінний з політичної партії БПП «Солідарність» та А. Дрозд з Радикальної партії О.Ляшка.

«Слід акцентувати увагу на тому, що як в Україні, так і за її межами відбуваються провокаційні за своєю суттю спроби заперечити Голодомор та виправдати його організаторів. Ініціатором і головним натхненником заперечення Голодомору є, насамперед, Російська Федерація, яка, декларуючи себе правонаступницею СРСР, всіляко намагається виправдати злочини тоталітарного комуністичного режиму. Враховуючи все вищевикладене, зокрема, систематичні атаки Російської Федерації на інформаційний простір України в рамках «гібридної війни» проти нашої держави, можна констатувати, що постала нагальна потреба у встановленні кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору», - наголосив у своєму виступі перед депутатами Ігор Якименко.

Зазначимо, що у зверненні, представленому свободівцем Ігором Якименком, містилася вимога підтримати законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору, яким передбачається доповнення Кримінального кодексу України новою статтею 4421 «Публічне заперечення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні як геноциду українського народу».

Більшість депутатів, зареєстрованих у сесійній залі, проголосували за дане звернення, але четверо обранців не підтримали ініціативу націоналіста. Серед них – вищеназвані три депутати від БПП «Солідарність» та один – представник від Радикальної партії Ляшка. Тож, завдяки конкретним політичним силам Фортечна районна рада не звернулася до ВРУ з пропозицією оголошення кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору.

Sidebar Ad 1

FACEBOOK