slide01

14 жовтня Кропивницька МО «Свобода» та її прихильники взяли участь у Марші УПА

Автор  Субота, 15 жовтня 2016 11:48

14 жовтня, у день святкування Дня захисника України, до Києва приїхала Кропивницька МО «Свобода» та її прихильники, щоб взяти участь у Марші УПА.


Традицію патріотичної ходи започаткувало Всеукраїнське об'єднання "Свобода" та підтримує її вже 12 років. З різних міст усієї країни на мітинг приїхали тисячі патріотів, націоналістів, "свободівців", військових та небайдужих громадян України. Захід розпочався біля пам'ятника Т. Шевченку навпроти червоного корпусу Національного університету імені Т. Шевченка. Звідти і вирушила патріотична хода. Патріоти пройшли бульваром Шевченка - вулицею Хрещатик - Михайлівською та завершили захід концертом  гурту «Кому вниз» на Михайлівській площі.
Про цілі патріотичної ходи розповів український політичний діяч лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, який спілкувався з журналістами разом зі своєю онукою Юстинкою:
"Козаки вчилися на історії дружинників князя Святослава, а українські січові стрільці героїзм козаків ставили собі за приклад. А вже потім холодноярці, потім бійці Української повстанської армії вважали за честь вивчати історію українських січових стрільців. То теперішні герої, які боряться на фронтах московсько-української війни, вчили історію та захоплювалися героїзмом УПА. А ось ці наші дітки, вони в своїх підручниках з історії читають про героїзм теперішніх захисників України. Власне суть сьогоднішнього свята це є тяглість не просто поколінь, а це і є національні українські цінності. Це дуже добре, що Верховна Рада проголосила 14 жовтня це є Днем захисника України. Президент підписав відповідний указ. Але суть не тільки в тому, що задеклаовано - це свято. Суть у тому, що це свято зреалізувало всі ті дії, всі ті прагнення, все це державотворче бачення ОУН-УПА до сьогоднішнього дня".
Учасники ходи відсвяткували одразу чотири свята: День захисника України, Святої Покрови, День українського козацтва та 74-річчя створення Української повстанської армії.

До того ж, зі слів Тягнибока, 13 жовтня політичній силі ВО "Свобода" виповнилося 25 років. У цей день також пройшов марш за українську мову.
Протягом декількох годин у київському повітрі лунали заклики: "Бандера - наш герой, Покрова - наше свято", "Україна понад усе", "Герої не вмирають, вмирають вороги", "Слава Україні!". Колона ходи тягнулась від бульвару Шевченка до Михайлівської площі та налічувала понад 20000 патріотів. До охорони громадського порядку залучено близько чотирьох тисяч військовослужбовців Національної гвардії України, працівників управління патрульної поліції і структурних підрозділів столичної поліції.
З Кіровоградщини на свято приїхали жителі самого Кропивницького, Олександрії, Знам'янки, Новоархангельська та  інших районів області.

Прес-служба Кропивницької міської організації ВО «Свобода»

 

IMG 20161014 155451 DSCN9672  DSCN9654  DSCN9650

 

 

DSCN9674 DSCN9669

 

DSCN9667   DSCN9660  DSCN9665  DSCN9662

DSCN9720  DSCN9731

 

DSCN9677  DSCN9651

DSCN9733

 

 

Sidebar Ad 1

FACEBOOK